Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim

www.kulturadrawsko.pl

Działalność OK

(Liczba odsłon: 4457)
Drukuj artykuł

 1. Podstawową działalnością statutową ośrodka jest organizowanie i prowadzenie sekcji, zespołów i grup zainteresowań dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców miasta i gminy, na bazie pracowni znajdujących się w budynku ośrodka. Zajęcia takie prowadzone są codzienne od poniedziałku do soboty w godzinach popołudniowych i wieczornych ze względu na uczęszczanie dzieci do szkół. W okresie letnich wakacji zajęcia nie są organizowane.

  Zajęcia organizowane są w kilku kierunkach:
  1. plastyczne
  2. muzyczne
  3. taneczne
  4. sekcje zainteresowań
  5. kluby zainteresowań
  6. pomoc instruktażowa i merytoryczna.

Zajęcia w Ośrodku prowadzone są przez instruktorów posiadających wykształcenie kierunkowe lub specjalistyczne. W świetlicach wiejskich zatrudnieni są opiekunowie świetlic.

Nabór na zajęcia odbywa się we wrześniu i jest dobrowolny. Najczęściej uzupełniane są składy poszczególnych zespołów tanecznych ze względu na zakończenie kolejnych etapów nauki przez uczniów i wyjazdy do innych szkół. W pozostałych sekcjach dla dzieci i młodzieży nabór trwa cały czas.

 1. Kolejną formą działalności jest organizowanie różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Są to najczęściej koncerty okolicznościowe związane z uroczystościami i świętami narodowymi, wystawy tematyczne i okazjonalne, oprawy artystyczne różnych uroczystości miejskich, powiatowych itp.
   
 1. Inną formą działalności jest organizowanie życia kulturalnego i imprez rozrywkowych dla mieszkańców. Są to najczęściej letnie imprezy plenerowe organizowane w Parku Chopina lub w sołectwach. Najczęściej mają one formę festynów rekreacyjno-rozrywkowych. Są to imprezy cykliczne, które organizowane są każdego roku np. Turniej Sołectw, Dożynki, Majówka, Dni Drawska, okazjonalne: Dzień Dziecka, Dzień Matki. 

W roku 2008 rozpoczęto cykl pn. „Drawskie Spotkania Teatralne”. Raz w miesiącu mieszkańcy zapraszani są na różnorodne spektakle teatralne.

 1. Jako instytucja pomagamy w organizacji różnych imprez szkołom, urzędom, instytucjom państwowym, stowarzyszeniom, itp. Najczęściej udostępniamy salę widowiskową, kawiarnię, sprzęt elektroakustyczny oraz przygotowujemy oprawę artystyczną.
   
 1. Ośrodek organizuje także działalności sieci bibliotek. Biblioteka miejska pełni także rolę biblioteki powiatowej, realizując część jej zadań. Filie Biblioteki w Rydzewie, Łabędziach, Gudowie przejmują także funkcję opiekuńczą świetlicy. W Suliszewie biblioteka funkcjonuje razem ze świetlicą ze względu na prowadzony remont.
   
 1. Ośrodek Kultury administruje wieloma budynkami ponosząc wszelkie koszty utrzymania, tzn. ogrzewanie elektryczne, gazowe lub zakup opału, energia elektryczna, zużycie wody i ścieki, wywóz śmieci, usługi p.poż i kominiarskie., elektryczne, itp. Jednocześnie wykonujemy we własnym zakresie wszelkie bieżące remonty i naprawy.

Kompleksowe prace remontowe prowadzone są przez Gminę.

 


Autor dokumentu: Daniel Styburski (2010-02-01 16:00:00)
Wprowadził(a): Daniel Styburski (2010-02-01 16:00:00)
Ostatnio zaktualizował(a): Daniel Styburski (2010-03-05 16:34:20)

Szukaj w BIP
Statystyki

Licznik odwiedzin:
 


Odsłony artykułów
Copyright (c) 2010-2013 Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim. Wykonanie: LOGOSYS.PL